youtube-tips
,

טיפים וטריקים בהטמעת סרטוני YOUTUBE באתר ובלוג

by

שתפו

טיפים וטריקים בהטמעת סרטוני YOUTUBE באתרים ובלוגים

כולנו מעלים מדי פעם סרטוני youtube לאתרים או לבלוגים. סרטוני יוטיוב משחקים כיום תפקיד קריטי בכל נושא הפצת תוכן.
כל הסטטיסטיקות מראות כי סרטוני וידאו טובים, אפקטיביים הרבה יותר מכל מדיה אחרת באספקט של SEO, מעורבות גולשים, וויראליות ועוד.
לכן, חשוב מאוד לדעת להטמיע סרטונים בצורה מקצועית כך שישרתו את הגולש והכותב בצורה הטובה ביותר.
במאמר הזה נדון באפשרויות מתקדמות של הטמעה כדוגמת: ניגון אוטומטי (Auto play), ניגון במחזוריות (Loop), פקדי ווידאו (Controls), כותרת ווידאו (Header bar) והצגת המלצות בסיום הסרטון (Related videos) שינוי גודל חלון ועוד.

אז בואו נתחיל.

 1. הטמעה בסיסית – עבור הטמעה בסיסית, יש להכנס לעמוד הסרטון בערוץ היוטיוב, להקליק על כפתור שתף >> הטמע.
  את הקוד שיופיע לנו למטה, יש להעתיק לפוסט או לעמוד האתר בו נרצה להטמיע את הסרטון, כאשר אנו נמצאים בעורך הטקסט (ולא בעורך הוויזואלי).

youtube-tips1

במידה ונרצה לבצע הגדרות מתקדמות יותר, יש להקליק על כפתור "הצג עוד" המוצג ישר מתחת לשורת הקוד.
לאחר ההקלקה, יופיעו הגדרות מתקדמות של הטמעה:

 • גודל סרטון – שליטה על גודל חלון הסרטון כפי שיוצג בעמוד. ניתן לבחור מבין האפשרויות המוצעות או לבחור מידת חלון באופן ידני. שימו לב, כי ברגע שיוקלד ערך של רוחב/גובה מסך בצורה ידנית, יוטיוב יכניס אוטומטית את הערך השני על מנת שהסרטון ישמור על יחס שימנע עיוות הסרטון בתצוגה.
 • הצג סרטונים מוצעים (rel) – בסוף כל סרטון, יוטיוב מציע המלצות לסרטונים נוספים לפי דפוס הצפייה של המשתמש. לרוב אלו לא סרטונים שהופצו על ידנו ולא נרצה שתשומת הלב של הגולש תוסט מהתוכן שלנו. הסרת ה-V מאפשרות זו, תסיר המלצות אלו בסיום הצפייה.
 • פקדי נגן (controls) – אופציה המאפשרת להסתיר את פקדי הניגון כגון pause ,volume, ולנגן את הסרטון as is ללא אפשרות לשליטה על הווליום או על ההרצה. במידה ונרצה כי לקוח יצפה בסרטון תדמית של דקה במלואו ולא יריץ קדימה או יעצור, השימוש באופציה זו הוא אפקטיבי.
 • כותרת סרטון (showinfo) ישנה אפשרות להסיר את כותרת הסרטון המוצגת בחלק העליון של חלון הסרטון במידה ונרצה תצוגה נקייה ללא הפרעות.

youtube-tips

להלן דוגמא לסרטון שהורדנו לו את האופציות של הצגת פקדים, כותרת והמלצות לסרטונים נוספים בסיום הצפייה. ניתן לשים לב כי לשורת הקוד אותה אנו מטמיעים באתר/בלוג, הצטרפו שלושה פרמטרים עם ערך 0 שהם אלו ששולטים על תכונות אלו: rel,controls ,showinfo.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/KtDu00J5qtc?rel=0&amp;controls=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

2. ניגון אוטומטי (autoplay) – במידה ונרצה כי מייד לאחר טעינת הדף, סרטון היוטיוב יחל להתנגן, יש להוסיף לשורת הקוד פרמטר חדש בשם autoplay עם ערך 1.
הקוד החדש עם תוספת הפרמטר יראה כך:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/KtDu00J5qtc?&autoplay=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

3. ניגון במחזוריות (loop)- במידה ונרצה לנגן את הסרטון ב-loop, כלומר שיתחיל שוב אוטומטית בסיום כל ניגון, יש להוסיף לשורת הקוד פרמטר חדש בשם loop עם ערך 1.
הקוד החדש עם תוספת הפרמטר יראה כך:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/KtDu00J5qtc?&loop=1&playlist=KtDu00J5qtc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

למי שמתקשה, ו/או רוצה לחסוך זמן ו/או מחפש אפשרויות הטמעה נוספות, מצורף פה לינק לכלי מדליק המאפשר לקבל את הקוד הרצוי עבור הסרטון שלנו בהתאם לאופציה אותה נבחר, בקליק אחד כולל התאמה אישית של צבעים, תמונת רקע ועוד. איך משתמשים?

 • היכן שרשום "put the video id or url here", יש להזין את הלינק לסרטון היוטיוב או רק את המזהה שלו.

ה-URL לסרטון שהצגנו נראה כך https://www.youtube.com/watch?v=KtDu00J5qtc

ואילו ה-ID עבור הסרטון שהצגנו נראה כך KtDu00J5qtc.

 • נבחר את האופציות הרצויות לנו. אנו דיברנו על autoplay ,loop, אך קיימות גם אופציות נוספות כגון קביעת צבע רקע לנגן, קביעת תמונת רקע, פונטים לכותרת, קביעת איכות הסרטון, מסגרת ועוד. על מנת להגיע לאופציות אלו יש להקיש על custom player.
 • בתחתית המסך ניתן להקליק על preview על מנת לקבל תצוגה מוקדמת של הנגן או להקליק על get code, ולקבל את הקוד המוכן להטמעה בחלון הימני .

הכלי נמצא בלינק הבא http://www.vtubetools.com/

youtube-tips

בהצלחה, דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

3 תגובות על “טיפים וטריקים בהטמעת סרטוני YOUTUBE באתר ובלוג”

 1. תמונת פרופיל של אברהם דן
  אברהם דן

  שלום,
  בהמשך לשיחתנו:
  השתמשתי ב vitubetools להטמעת וידאו בפוסט בפייסבוק. קיבלתי את דף הקודים.
  באיזה מהשלשה משתמשים וכן לפי הבלוג נאמר להטמיע בחלון ימני…איפה, מה זה?
  עשיתי קופי לקוד וpaste לעמוד וזה לא עבד.
  בעבר פשוט העתקתי את הלינק של יוטיוב לעמוד אך הפעם רציתי ניגון אטומטי.
  אשמח לעזרה ותודה מראש.
  דן

  1. תמונת פרופיל של דייזי עיצוב גרפי
   דייזי עיצוב גרפי

   היי אברהם:
   כאשר מקליקים getcode ב vtubetools, אכן מקבלים 3 חלונות. הדרך הנוחה והמקובלת היא להשתמש בקוד של החלון הימני העליון( היכן שרשום iframe).
   את הקוד ניתן להדביק בפוסט, בוידג'ט או ברכיב ייעודי של youtube.
   אם רוצים auto play, אז כמובן יש לסמן זאת בממשק של vtubetools.

 2. תמונת פרופיל של דניאל למדן
  דניאל למדן

  שלום דייזי
  אני מנסה להטמיע סרטוני יו טיוב שלי באתר – אני מצליח אבל אני לא מוצא את את כפתור "הצד עוד" להגדרות מתקדמות יותר. המטרה שלי היא שהגולשים לא ייחשפו לסרטונים אחרים של מתחרים וכדומה אלא שיישארו באזור של הסרטונים שלי בלבד..
  לדוגמא: סרטון מרכזי בדף הבית שמציע הצעות אחרות לאחר שהסרטון מסתיים..
  https://israel-extreme.com/

  אשמח מאד לתשובה
  בברכה
  דניאל d.israelextreme@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *