יתרונות של מערכת wix
,

ארבעת היתרונות הגדולים של WIX (שאף אחד לא מדבר עליהם)

by

שתפו

ארבעת היתרונות הגדולים של  WIX (שאף אחד לא מדבר עליהם)

לפעמים נראה כי העולם נחלק לשניים (לפחות בעיני בוני ומפתחי אתרים), אלו שתומכים במערכות בניית אתרים הבנויות מעל קוד סגור, כגון WIX, ואלו שתומכים במערכות בניית אתרים הבנויות על קוד פתוח כגון WORDPRESS.

לכל מערכת יתרונות וחסרונות, אך בפוסט זה ברצוני לדון דווקא בכמה יתרונות של WIX על פני WORDPRESS, שלא תמיד לוקחים אותם בחשבון והם לא תמיד עולים כחלק מהשיקולים כאשר בוחרים באחת משתי סוגי המערכות הללו:

גיבוי

גיבוי האתר הוא חלק בלתי נפרד מתהליך בניית האתר וכן חלק בלתי נפרד מהתחזוקה שלו. לא פעם ולא פעמיים קורה כי האתר קורס תוך כדי בנייה עקב בעיות של אי תאימות ברכיבים, קבצים פגומים או טעויות אנוש כגון מחיקת קבצים. במצב כזה נרצה לשחזר את האתר מגיבוי ולהמשיך בעבודתנו. יתכן גם כי לאחר שהאתר באוויר קוראת תקלה ויש צורך לשחזרו. כל אחד מהמקרים הללו דורש עבודה של איש מקצוע הדורשת זמן, כסף ולקיחת סיכון בייחוד אם אין גיבוי עדכני.

מערכת WIX עושה לנו חיים קלים בנושא זה. היא מגבה באופן אוטומטי את כל האתר בכל לחיצה על SAVE ומאפשרת שחזור שלו בכל רגע נתון בהתאם לגרסאות שנשמרו.

אין לנו צורך לבצע גיבוי יזום, החיסכון בכסף משמעותי והסיכון נמוך מאוד.

אבטחה

אתרי WORDPRESS נפרצים על ימין ועל שמאל. הסיבות לכך רבות והן יכולות להיות שם משתמש וסיסמא חלשים, תבנית ותוספים לא מעודכנים, שימוש בתוספים לא איכותיים בעלי חורים באבטחה, שרת אחסון לא מוגן ועוד.
הגנה על אתר WORDPRESS דורש במינימום התקנת תוסף הגנה, הגנה על קבצי מערכת ע"י חסימת גישה, שינוי כתובת מסך ניהול מהכתובת הסטנטרטית, חסימה אוטומטית בזמן תקיפה ועוד.

גם פה WIX עושה לנו חיים קלים ומספקת לנו רשת ביטחון שלמה הכוללת הגנה על קבצים, הגנה מפני תקיפות וגיבוי האתר בשרתי החברה. עבור בעל האתר כל נושא האבטחה הינו שקוף ואינו מורגש כלל, אין צורך בתשלום נוסף בעבור אבטחה ובעל האתר נהנה מראש שקט ולעולם אינו מאבד לקוחות עקב פריצה או התקפת האתר.

שדרוג

שדרוגי אתר הכתוב בוורדפרס למשל, קורים בתדירות יחסית גבוהה. השדרוגים כוללים עדכון מערכת הוורדפרס עצמה, תבניות ותוספים. השדרוג עצמו הינו קריטי על מנת לשמור על רמת אבטחה גבוהה של המערכת, קבלת תכונות מתקדמות ותיקון באגים. מי שאינו משדרג את המערכת באופן תדיר, חושף את האתר לסכנת פריצות מכיוון שהמערכת אינה מעודכנת בכל תכונות האבטחה האחרונים.
שדרוג המערכת (WORDPRESS) הינו מורכב וטומן בתוכו סיכונים. לא פעם לאחר שדרוג אנו נתקלים בשינויי עיצוב באתר, תוספים שלא עובדים כראוי, באגים ועוד הדורשים טיפול של איש מקצוע, מה שאומר הוצאה כספית לא מבוטלת בנוסף לעוגמת הנפש הנגרמת והפגיעה בחוויית המשתמש של הגולש עד לסיום התיקונים.

במערכת WIX שדרוגים קורים באופן שאינו מורגש (למעט שדרוגים גדולים מאוד כגון החלפת העורך לאחרונה). לאחר השדרוג האתר אינו נפגע מבחינה ויזואלית ופונקציונאלית, נוספות פונקציות חדשות למערכת כגון אפשרויות עריכה, כלי שווק, אפליקציות, כלי SEO ועוד, והעסק יכול להמשיך לעבוד ללא חשש וכאבי ראש מיותרים.

 CDN

מהירות טעינת אתר הינה קריטית הן מבחינת חווית המשתמש והן מבחינת הדירוג של אתר בגוגל. אתרים הנטענים מהר יותר בדפדפן ב-desktop וב-mobile, מספקים חווית משתמש טובה יותר לגולשים, משיגים יותר המרות וכן מקבלים דירוג גבוה יותר במנועי החיפוש.

במערכת WORDPRESS מהירות הטעינה תלויה בגורמים רבים אך אחת הטכניקות השכיחות והטובות היא להשתמש ברשת CDN.

(CDN – (Content delivery network הוא שירות (בתשלום) ששומר עותקים של תכני האתר ברשת שרתים, מזהה את מיקומו הגאוגרפי של הגולש ומפנה אותו לשרת הקרוב ביותר על מנת להוריד ממנו את התכנים. מדובר בשירות איכותי שמשפיע על זמן הטעינה של האתר בצורה משמעותית.

חברת WIX מספקת שירותי CDN לכלל האתרים שלה שנמצאים על חבילת פרמיום באופן אוטומטי ללא תשלום נוסף וללא צורך להתקין אפליקציה כלשהי באתר, ובכך נחסכת לבעל האתר התעסקות מיותרת שכן נדרשת בפלטפורמות קוד פתוח כגון WORDPRESS.

לסיכום, ברקע הוויכוח בין אוהדי WIX לאוהדי WORDPRESS, ניתן לומר בצורה אובייקטיבית, שבעבור ארבעת הסעיפים הללו, לפלטפורמה של WIX ישנו יתרון ברור שיש לקחת אותו בחשבון כאשר בעל עסק בא לבחור את הפלטפורמה המתאימה לו ביותר.

בהצלחה.

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

2 תגובות על “ארבעת היתרונות הגדולים של WIX (שאף אחד לא מדבר עליהם)”

  1. תמונת פרופיל של אלעד
    אלעד

    יפה למדתי משהו

  2. תמונת פרופיל של אמיר בר-נתן
    אמיר בר-נתן

    יופי של כתבה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *