winning newsletter
, ,

יצירת תכנית מנצחת לשיווק במייל

by

שתפו

יצירת תכנית מנצחת לשיווק במייל

אתם כבר יודעים שאתם רוצים לעשות קצת שיווק בדואר אלקטרוני, או לייתר דיוק, אתם מרגישים שאתם אמורים לעשות קצת שיווק בדואר אלקטרוני. איפה להתחיל? תכנית שיווק בדוא"ל נשמעת מסובכת, מפחידה ודורשת זמן רב. חוץ מזה, אתם עסוקים מדי בהפעלת העסק שלכם מכדי להתמודד עם דבר כזה, נכון? המדריך הזה הוא בשבילכם.

על מנת לקבל קצת פרספקטיבה, קיימים יותר חשבונות של שיווק בדואר אלקטרוני מאשר חשבונות של Facebook ו-twitter ביחד. כאשר משקללים את ההשפעה של רשתות חברתיות על שיווק באימייל ההשפעה היא אפילו גדולה יותר.

כאשר מבצעים שיווק באימייל בצורה נבונה ומקצועית, ניתן להשיג יותר המרות (הפעולה אותה רצינו שלקוח יבצע כגון מכירה), יותר תועלת יחסית לעלות (ROI), ונוכל לפנות אל הלקוחות בעזרת התוכן שמעניין אותם ספציפית.
יצירת תכנית שווק בדואר אלקטרוני אינה משימה קשה כפי שאולי אתם חושבים. במדריך זה, נדריך אתכם לאורך השלבים החשובים ביותר, תוך שימוש בדוגמאות ממקרים אמתיים, וניתן לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתחיל.

שלב ראשון – הגדרת קהל הקוראים

לפני שאתם מתחילים בעיצוב, כתיבה ושליחת קמפיינים, אתם צריכים להגדיר את קהל היעד שלכם. ברגע שיש לכם מושג מהו פלח הלקוחות שקורא את האימיילים שלכם, יהיה הרבה יותר קל להחליט מה לומר להם. במידה ויש לכם כבר מנויים ברשימה שלכם, מי הם? דרך אחת לבדוק זאת היא לבדוק איך הם נרשמו לרשימת התפוצה. אם הם קנו מוצרים בחנות הפיזית או האינטרנטית שלכם, הם לקוחות. אבל אם הם מצאו אתכם דרך אתר האינטרנט שלכם או בציבור (ירידים ,תערוכות וכדומה), הם משתייכים לסוג של קהל כללי יותר.

אם אין לכם מנויים עדיין ברשימת התפוצה, מי הוא קהל היעד שלכם? איך אתם מוצאים את האנשים האלו  ומה אתם חוזים שהם ירצו לקרוא באימיילים השיווקיים שתשלחו להם?

במידה ואתם בלוגרים או כאלו המפרסמים את הידע המקצועי שלכם, המנויים שלכם יהיו מעוניינים בתוכן הכתוב שלכם. אם אתם קמעונאים (מוכרים סחורות או שירותים), המנויים שלכם ירצו לדעת על המוצרים או השירותים החדשים שלכם או איך הם יכולים להשתמש בצורה טובה יותר במוצרים שהם כבר רכשו ממכם. אם אתה איפה שהוא באמצע, הקהל שלכם צפוי להיות מורכב מחובבים של המותג שלכם.

שלב שני – החליטו על התוכן אותו תרצו להפיץ

עכשיו, שאם כבר יודעים אל מי אתם הולכים לדבר, זה הזמן להחליט מה אתם עומדים להגיד להם. זהו בעצם התוכן שלכם. חשבו מדוע הקהל הזה נרשם לרשימת התפוצה שלכם, והתמקדו על להעביר את המידע הזה אליהם. מומלץ להחליט על קטגוריות תוכן אותן נרצה לכלול בכל אימייל שיווקי. לאחר כתיבת הניוזלטר, תכנון קטגוריות אלו יעזור לנו לשמור על פוקוס. אם העסק שלנו לדוגמה הינו בתחום מכירת ספרים, אז קטגוריות תוכן יכולות להיות:

  • ספרים חדשים
  • סיפורי חיים של סופרים
  • אירועי השקה של הוצאות ספרים
  • כנסים בתחום הכתיבה.

בכל חודש נוכל לשלוח ניוזלטרים מקטגוריות שונות על מנת לייצר את הקמפיין. חשבו על תוכן שאתם כבר יוצרים שאולי אתם רוצים לשתף ושאתם מעוניינים שהמנויים שלכם לא יפספסו, כמו למשל פוסט מעניין בפייסבוק או מאמר על העסק שלכם. מומלץ גם לייצר תוכן שמותאם ונכתב במיוחד עבור ציבור הקוראים שלכם.

מבולבלים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לייצר תוכן שידבר אל הקוראים שלכם:

התייחסו את הקוראים שלכם כמו VIP – אנשים שנרשמו לרשימת התפוצה שלכם הביעו התעניינות ברמה כזו עד כדי כך שנתנו לכם הרשאה לשלוח להם אימיילים לתיבת הדואר שלהם. כבדו אותם חזרה, יידעו אותם ראשונים על מוצרים שבמבצע, תנו להם הטבות מיוחדות כמנויים.

היו שימושיים – חשבו עליכם כקוראים, אילו אימיילים אתם פותחים ואילו אתם מוחקים מיד. אתם לא פותחים אימיילים שלא נותן לכם ערך באופן כלשהו. וודאו כי תוכן הניוזלטר נותן ערך למנויים שלכם שלא היה להם לפני כן. בלי קוראים נאמנים, יש לכם פרסום חלש.

אל תהיו יבשים – אף אחד לא רוצה לקרוא תוכן יבש ומשעמם שלא אומר כלום. הכניסו קצת אישיות. רוב הסיכויים הם שהקול, הטון, וחוש ההומור שלכם הם כל הסיבות החשובות לכך שמנויים נרשמו מלכתחילה.

נסו לכתוב באותה צורה שאתם מדברים לאחד מלקוחות אלה. ומי יודע? אולי האימיילים הקלילים, ההומוריסטיים שלכם יעזרו לכם לעשות כסף.

קצר ולעניין – רוב האנשים מופצצים בטונות של מיילים כל יום. הקפידו שהניוזלטר יהיה קצר, קל לעיכול וענייני. אם אתם מעוניינים לדבר בהרחבה על נושא כלשהו, כתבו פסקה אחת או שתיים וצרפו לינק להמשך לבחירת הקוראים.

ואחרון חביב, לא לשכוח להיות יצירתיים ובעלי השראה.

שלב שלישי – הגדירו תדירות ומטרות

אין כלל הקובע מהי תדירות השליחה האופטימלית. ישנם עסקים ששולחים ניוזלטר בכל יום מכיוון שזוהי מטרת התוכן שלהם, ויש עסקים השולחים ניוזלטר כל סוף שבוע למשל בצירוף קופון הנחה מתנה.

בסופו של דבר, אתם צריכים להחליט מה עובד הכי טוב עבורכם ועבור הלקוחות שלכם. אנו ממליצים לשלוח אימייל לפחות פעם בחודש, אבל לא חייבים להתחייב. אתם מוזמנים לדלג על חודש אם אין לכם משהו שימושי באמת לומר. זכרו, התוכן ראשון. היזהרו שלא לדלג על יותר מכמה חודשים ברציפות. זכרו גם להסתכל קדימה ולתכנן בהתאם לחגים, אירועים, וכדומה.

משם, צריך להחליט מה אתם רוצים להשיג מהשיווק בדוא"ל שלכם. האם אתם רוצים להגדיל את התנועה לאתר האינטרנט שלכם? לקדם את המכירות? להגדיל את התנועה לחנות באירועים מיוחדים? יש להגדיר מטרות כגון אלה למסעות הפרסום שלכם, ולאחר מכן לעקוב אחר ההתקדמות שלכם לאורך זמן.

שלב 4 – תזמון

לא כולם שולחים ניוזלטרים בזמנים קבועים, אבל עבור הרבה שולחים, תזמון קבוע הינו מועיל, ולו משום שהוא נותן לכותבים, המעצבים והמנהלים, מועד מוגדר.

לוח הזמנים של השיווק בדואר אלקטרוני שלכם ישתנה כמובן, תלוי בתעשייה, סוג התוכן, תדירות שליחה, וכן הלאה. אבל הנה דוגמה של איך אתם כן יכולים לתכנן את מסעות הפרסום שלכם:

יום 1: לרשום את נושאי התוכן, רעיונות ויסודות לניוזלטר הקרוב שלכם.

יום 2: כתבו את מה שאתם רוצים להגיד על כל נושא, בחרו תמונות מתאימות.

יום 3: היכנס לתוכנת הדוור האלקטרוני שלכם וייצרו את מסע הפרסום שלכם. תקנו הגיה ושגיאות דקדוק.

שלחו את מסע הפרסום לעצמכם ולאדם נוסף לבדיקה. צפו בתוצאות במחשב ובנייד ותקנו בהתאם.

יום 4: שלחו את מסע הפרסום שלכם לכלל רשימת התפוצה ועקבו אחר הסטטיסטיקות (אחוז פתיחה, אחוז הקלקה).

רוצים להתחיל לשלוח אימיילים שיווקיים בחינם? צרו איתנו קשר.

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *