QR code
,

בעל עסק, שפר הופעתך עם QR!

by

שתפו

בעל עסק, שפר הופעתך עם – QR code!

העולם השתנה!

לפני 30 שנה אנשים היו נחשפים למודעות פרסום בעיתון תוך דפדוף איטי בין הדפים.
לפני 20 שנה אנשים היו נחשפים לשקופיות חסות או פרסומות בתדירות יחסית נמוכה בטלוויזיה.
לפני 10 שנים היה זה עידן של פרסום באינטרנט תוך כדי חלונות פרסומת קופצים ומעצבנים אחת לפרק זמן.
היום הגיע עידן האינסטנט, עידן הרשתות החברתיות והשיתוף.

כולם רוצים הכל מהר, זול וממוקד.

ע"פ הסטטיסטיקות, גולש ממוצע עוזב אתר אם לא מצא את מבוקשו לאחר 8 שניות בלבד.
חובה על בעלי העסק לייצר נגישות מליאה ומהירה ללקוחות אחרת הלקוח יברח לספק השירות הבא בתור.

קיימים מגוון דרכים לעשות זאת, במפתיע רובם זולים מאוד וחלקם אף בחינם.

היום נדבר על אחד הכלים הנפוצים שביניהם, ה-QR CODE.

QR CODE הינו ברקוד דו ממדי המכיל בתוכו מידע. מטרתו במקור הייתה לקטלג חלקי חילוף לרכבים בתעשיית הרכב היפנית. שימוש ב-QR CODE בעסקים כיום נעשה ע"י סריקת הקוד באפליקציה ייעודית שניתנת להורדה בחינם במכשירים הניידים (עם מערכת הפעלה אנדרואיד או IOS). לרוע המזל, רוב בעלי העסקים מנצלים רק סוג מידע אחד אותו ה-QR CODE יכול להכיל, למרות שהוא יכול להכיל סוגים שונים של מידע שניתן ליישום למגוון מטרות שיווקיות.

להלן נפרט את סוגי המידע אותו ה-QR CODE יכול להכיל ולאחר מיכן ניתן דוגמאות לכמה שימושים שיווקיים מעניינים:

 •  קישור – QR CODE מכיל קישור כלשהו לדף אינטרנט. המכשיר הנייד יגלוש ללינק זה לאחר סריקת הקוד.
 • Sms – כאן QR CODE מכיל טקסט כלשהו. לאחר סריקת הקוד יפתח מסך ה-SMS במכשיר הנייד כאשר הטקסט שתול ומוכן לשליחה לכל נמען שנקיש.
 •  אירוע – QR CODE מכיל אירוע כלשהו על כל פרטיו. לאחר סריקת הקוד, יפתח יומן הפגישות במכשיר הנייד, כאשר כל פרטי האירוע כולל מועד, מיקום ופירוט יופיעו ברובריקות הנכונות, כל שנותר הוא ללחוץ "שמור".
 • כרטיס ביקור – QR CODE מכיל פרטי איש קשר על כל פרטיו כולל שם, טלפון, פקס, מייל ועוד.
 • טלפון – QR CODE מכיל מספר טלפון, לאחר הסריקה יפתח החייגן במכשיר הנייד כאשר המספר כבר מוזן בתוכו מוכן לחיוג.
 • טקסט – QR CODE מכיל טקסט אשר יוצג על מסך המכשיר הנייד לאחר הסריקה.

עתה, לאחר שפירטנו את מגוון האפשרויות הגלומות ב-QR CODE, נציג כמה טכניקות שיגבירו את הסיכוי להמרה (פעולת המרה מדברת על השלב בו לקוח פוטנציאלי מבצע את הפעולה אותה הובלתי אותו לבצע, זה יכול להיות רכישה, מילוי טופס התקשרות, הצטרפות לרשימת תפוצה וכדומה).

 1. אם ברצוננו להביא לקוח במהירות אל אתר האינטרנט שלנו או לדף הפייסבוק, נשתמש ב-QR CODEמסוג קישור. לקוח בסריקה פשוטה יכול להגיע אל כתובת הקישור דרך המכשיר הנייד. שימוש אפשרי יכול להיעשות ע"י מיקום ה-QR CODE על כרטיס ביקור או מדבקה על הרכב.
 2. קישור יכול להיות גם לסרטון ב-YOUTUBE. נאמר כי אני מאמנת אישית, חילקתי ברושור בסדנת ניסיון אותה קיימתי ללקוחות פוטנציאליים שהתעניינו, סריקת QR CODE מובילה אותי לסרטון בו מוצג אימון ניסיון בהנחייתי בעזרתו המשתתפים יוכלו לקבל טיפים ולהשתכנע לשכור את שירותי.
 3. אני קוסמטיקאית, אני מציעה טיפול ניסיון ללקוחות מתעניינים, בסיומו אני מחלקת פלייר עם QR CODE המכיל קישור לדף מבצע שהקמתי המכיל קופונים. קופונים אלו עשויים לשכנע את המתעניינים להמשיך את הטיפולים בתשלום כמובן לאחר שימוש בהנחה של הקופון. אגב, הקמת דפי מבצע ניתן להיעשות בחינם גם למי שאין אתר, זאת נלמד בפוסטים הבאים.
 4. אני תזונאית ומקיימת סדנה בביתי בנושא מאכלים אורגניים. חילקתי פליירים ליידוע מתעניינים ואני מעוניינת לדעת כמה אנשים עומדים להגיע. על הפלייר אמקם QR CODE  המוביל לטופס צור קשר. המתעניין יכניס פרטים בסיסיים, אני אקבל מייל יידוע על כל מתעניין שנרשם על מנת שאוכל להיערך בהתאם (אגב, גם טופס "צור קשר" ניתן להקמה בחינם).
 5. QR CODE מסוג איש קשר אמקם על כרטיס הביקור שלי, מדבקת רכב שלי ובאתרים בהם אני מפרסמת. לקוח יוכל לסרוק את הקוד ובקלות יוכל לשמור את הפרטים שלי במכשיר הנייד שלו ללא צורך בהקלדה כלל.
 6. נאמר שאני שפית ומקיימת אחת לתקופה סדנת בישול בביתי ללקוחות. באתר האינטרנט שלי או בדף הפייסבוק העסקי שלי אפרסם את האירוע בצירוף QR CODE מסוג אירוע. אנחה את המתעניינים לסרוק את הקוד, הסריקה תכניס את מועד הסדנה על כל פרטיה ליומן של המכשיר הנייד. על ידי כך אוודא כי המתעניינים לא ישכחו מהאירוע ואבטיח מספר משתתפים מקסימלי.
 7.  אני בעל חנות קטנה, פרסמתי בדף הפייסבוק שלי קופון למוצר מסוים. דף הקופון מכיל QR CODE מסוג טקסט. לאחר סריקתו יופיע על מסך המכשיר הטקסט הבא: "מצורף מספר קופון המזכה אותך ב-20% הנחה על רכישת מוצר x, נשמח לראותכם בחנותנו".

ישנם עוד אינספור דוגמאות למימוש אשר מגבירות את סיכויי ההמרה והמכירה עבור הלקוחות הפוטנציאליים שלנו.

רק נציין כי ניתן לייצר QR CODE פשוטים אך גם QR CODE מעוצבים בצבעים עם שילוב לוגו העסק.

נשמח לתת ייעוץ ושירות נוסף דרך הבלוג שלנו לכל המתעניינים ונשמח לתגובתכם (אל תשכחו לשתף).

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

תגובה אחת על “בעל עסק, שפר הופעתך עם QR!”

 1. תמונת פרופיל של עודד
  עודד

  אשמח לקבל פרטים על עיצוב מדבקה הכוללת לוגו+ ברקוד QR.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *