חילוץ קבצי מדיה ממצגת POWERPOINT

חילוץ קבצי מדיה ממצגת POWERPOINT

by

שתפו

חילוץ קבצי מדיה ממצגת POWERPOINT

לעתים בתור מעצבים גרפיים, אנו מקבלים מצגת POWERPOINT מלקוח וצריכים לשלוף ממנה קבצי מדיה ולעבוד עליהם על מנת להעלות אותם לאתר של הלקוח, להשתמש בהם לעבודות גרפיות אחרות וכו'.
במידה ומדובר בכמה קבצים בודדים, ניתן לבצע זאת בצורה פרטנית לגבי כל קובץ מדיה בנפרד. אך כאשר מדובר על מצגת עם קבצי מדיה רבים, הנושא הופך למשימה סיזיפית ולא נעימה.

במדריך הקצר הזה נלמד איך להוריד למחשב את כל קבצי המדיה בכמה קליקים בודדים, לא משנה כמה קבצים המצגת מכילה, כולל קבצי תמונות, GIF, וידאו ועוד.
קבצי המדיה יורדו בגודל המקורי בהם הועלו למצגת.

שלב א – שמירת המצגת כ-PPX

שלב ראשון הוא לפתוח את המצגת ולשמור אותה בפורמט ppx (בעזרת file>save as).

חשוב לפני כן לוודא שבמחשב האישי יהיה מוגדר להציג סיומת של קבצים. על מנת לבדוק כי אופציה זו פעילה, יש לפתוח תיקייה כלשהי במחשב, בתפריט העליון להקליק על ORGINIZE>FOLDER AND SEARCH OPTIONS. תחת VIEW יש להסיר את הסימון מהאופציה hide extensions for known file types.

אנו נעשה שימוש בתכנת ZIP כלשהי דוגמת winrar או winzip, לכן חשוב שתהיה מותקנת תוכנה כזו במחשב.

שלב ב – שינוי סיומת קובץ ל-ZIP

עבור קובץ המצגת ששמרנו בפורמט ppx (למשל test.ppx), יש לשנות את הסיומת ל-ZIP. נעשה זאת ע"י הקלקה על כפתור ימני בעכבר כאשר אנו עומדים על הקובץ, מחיקת הסיומת ppx והקלדת סיומת zip במקומה (תקפוץ הערה בדבר שינוי הקובץ, יש להקליק yes לאישור).

שלב ג – חילוץ הקבצים

הקלקה כפולה על קובץ המצגת לאחר שינוי הסיומת (דוגמת TEST.ZIP), יפתח את תוכנת ה-ZIP עם סייר הקבצים עבור הקובץ שלנו ויאפשר לנו לצפות בכל התיקיות של המצגת. כל קבצי המדיה של המצגת נמצאים תחת ppt>media.

כל שנותר הוא לגרור את תיקיית ה-media לשולחן העבודה (או לכל תיקייה אחרת במחשב) ולהתחיל לעשות שימוש בקבצים.

בהצלחה, דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

תגובה אחת על “חילוץ קבצי מדיה ממצגת POWERPOINT”

  1. תמונת פרופיל של Jacob Shalev
    Jacob Shalev

    מעולה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *