הכנת תמונות לאתרים
, ,

הכנת תמונות לאתרי אינטרנט בקלות

by

שתפו

הכנת תמונות לאתרי אינטרנט בקלות (pictures optimization)

כל מי שאי פעם היה מעורב בבניית אתר אינטרנט יודע כי נושא משקל התמונות באתר הינו קריטי, וזאת מכמה סיבות:

  1. חווית משתמש גרועה – אתר עם הרבה תמונות כבדות עלול לגרום לטעינה איטית של האתר וכן לאיטיות במעבר מדף לדף. זה מעצבן את רוב הגולשים ומספק חוויה גרועה וגורם לנטישה.
  2. קידום – אתר כבד עם טעינה איטית משפיע לרעה על הקידום במנועי החיפוש ומקבל דירוג נמוך יחסית לעומת אתרים מתחרים הנטענים מהר יותר.
  3. נפח – תמונות בעלות משקל כבד תופסות יותר נפח על שרת האחסון, דבר המשפיע לרעה על ניצול חבילת האחסון בהיבט של נפח דיסק ותעבורה שלרוב מוגבלים בהתאם לחבילת שנבחרה.

מה הגודל המומלץ לתמונה באתר אינטרנט?

אין תשובה נחרצת לשאלה זו כי הדבר תלוי ברזולוציה ובממדי התמונה(פיקסלים), אך ככלל אצבע, ניתן לומר כי אין סיבה להעלות לאתר תמונה השוקלת יותר מ -300kb.

כיצד האופטימיזציה עובדת?

בדומה למה שמתבצע כיום בקבצי אודיו, בהם דוחסים את הקובץ לפורמט mp3 ע"י הורדת תדרים שאינם נשמעים לאוזן האנושית ועל ידי כך מכווצים את גודלו באופן משמעותי, כך גם בקובץ תמונה, מבצעים דחיסה ע"י שילוב מספר גוונים לצבע אחד ברמה שאינה נראית לעין האנושית אך משפיעה בצורה משמעותית על גודל הקובץ. כך ניתן להוריד עשרות אחוזים ממשקל התמונה ועדין לשמור עליה באיכות מעולה עבור אתר האינטרנט שלנו.

איך מבצעים אופטימיזציה של תמונות בקלות?

הדרך הקלה, הטובה וגם המהירה ביותר היא להשתמש בשירותיו של אתר tinypng בכתובת https://tinypng.com. (השירות הינו חינם ואינו דורש רישום).
באתר ניתן להעלות עד 20 תמונות בכל פעם, כאשר כל תמונה עד 5MB, האתר מבצע כיווץ ואופטימיזציה תוך שניות ספורות לתמונה ומאפשר להוריד חזרה את התמונות לאחר הכיווץ כאשר הן באותם ממדי אורך ורוחב, באיכות מעולה המתאימה לאתרי אינטרנט אך שוקלות פחות משמעותית.
כך למשל, תמונה שהעלינו השוקלת MB 2.4, כווצה ב-85% ל-368kb.

הקטנת תמונות לאתרים
הקטנת תמונות לאתרים

* מיועד להקטנת משקל תמונות לאתרים, ולא לאפליקציות שצריכות גודל קבוע או משקל נמוך במיוחד.

בהצלחה

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *