איך למתג את העסק שלכם
, ,

איך למתג את העסק שלכם

by

שתפו

Personal branding, או בעברית "מותג אישי", זה מה שאומרים עליכם ועל העסק שלכם כאשר אתם לא בחדר, זה מה שלקוחות ומכרים חושבים על העסק שלכם, מה הוא משדר, מה הוא משקף.
מותג אישי הוא מרכיב מרכזי במוניטין של העסק.
בעבור עסקים קטנים או עסקים של איש אחד, הנושא הינו קריטי. מיתוג נכון ומוצלח עשוי להביא להתרחבות העסק והצלחתו, ומצד שני, מיתוג כושל, עלול להביא למצב בו העסק דורך במקום או במקרה הרע, לקריסתו.
כאשר יש לכם מותג אישי, אנשים מכירים אתכם, מה שאתה עובדים עליו, מה שאתה מציעים.
בעבר, יצירת מותג היה נחלתם של עסקים גדולים בלבד וזאת עקב התקציב הגבוה שהיה נדרש על מנת לייצר את המותג ולתחזק אותו. כיום, בעידן הרשתות החברתיות והבלוגים, גם עסקים קטנים יכולים למתג את עצמם בהצלחה יתרה.

איך?

הנה כמה כללים שמומלץ להיעזר בהם ביצירת המותג:

אותנטיות – היו אתם, פשוטו כמשמעו. עשו מה שאתם טובים פה, אל תתיימרו לעשות משהו שאתם לא מצוינים בו. תפעלו מהרגש ובנו את המותג על החוזקות שלכם.

בלוג – אתר מקצועי ועשיר הוא המנוע למיתוג האישי. בלוג הוא הדלק. כתיבת בלוג מעלה את מודעות הגולשים לעסק שלכם, משפרת את התדמית, מייצרת מעורבות ובסופו של דבר מגדילה את התנועה לאתר ואת המכירות.

תוכן – תוכן היום הוא גורם מספר אחד המשפיע על הקידום במנועי החיפוש. עליו להיות רלוונטי ומעניין. בעזרת כתיבת תוכן בעל ערך, תרוויחו את תשומת הלב של הקהל אליו אתם מכוונים.

הגדירו את קהל הלקוחות – על מנת להתמקד בצרכים של הקוראים, עליכם לאתר את המקומות שם "כואב להם" ולזהות כיצד תוכלו לעזור להם.

רשימת תפוצה – שווק בעזרת מיילים מוגדר היום כאחד הכלים השיווקיים החזקים, הזולים והיעילים ביותר. רשימת מיילים נמדדת באיכות ולא בכמות. ניתן לאסוף כתובות מייל בעזרת טפסים באתר, בלוג או בעמודי נחיתה. מומלץ לעשות שימוש בתוכנות דיוור מקצועיות דוגמת mailchimp על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות בשווק מסוג זה.

מיקוד – עסקים שאינם בפוקוס אינם שורדים לאורך זמן כיום, בייחוד כאשר מדובר על עסקים קטנים. יש למקד את העסק בנישה ספציפית ולהתחבר אל פלח השוק עליו אתם מעוניינים להשפיע.

עיצוב גרפי – כל אלמנט מיתוגי שמפותח כגון לוגו, ברושור, שלט או אתר, חייב להיות מעוצב בצורה מקצועית תוך התמדה על צבעים ומתאר. יש להקפיד על סטנדרט עיצובי שמשקף את העסק.

עזרה לאחרים – דרך מעולה להתחבר לאחרים היא דרך עזרה. אל תחכו שלקוחות יצרו עמכם קשר. כנסו לפורמים, והשתתפו במפגשים הרלוונטיים לעסק שלכם, עזרו ללקוחות שזקוקים לייעוץ בתחום עיסוקכם.

מילות מפתח – בנו רשימה של מילות מפתח שגולשים מחפשים בגוגל על מנת להגיע למידע הרלוונטי לתחום העסק שלכם. השתמשו במילים אלו בתוכן שאתם כותבים באתר, בבלוג או ברשתות החברתיות בצורה מדודה.

רשתות חברתיות – ייצרו דף מקצועי ומעוצב בכל אחד משלוש הרשתות החברתיות המשמעותיות בארץ (facebook,linkedin,google plus וכן ב- (youtube, התחברו לקבוצות ברשתות אלו שרלוונטיות אליכם. גלו מעורבות.

מי הכי משפיע – בכל תחום ישנם את המובילים. נסו למצוא אותם ברשת, לעקוב אחרי דף ה-facebook שלהם, לקרוא מה שהם מפרסמים ואולי ללמוד דבר אחד או שניים.

מדיה – נסו למצוא את צורת המדיה שהכי עובדת בשבילכם, אם זה טקסט, תמונות, וידאו, או הרצאות קוליות. השתמשו בצורת מדיה זו על מנת להפיץ את הידע שלכם ברשת.

קשרים – אל תעבדו לבד, יצרו שיתופי פעולה וקשרים עם בעלי מקצוע אחרים, ונצלו קשרים אלו על מנת להגיע ליותר לקוחות ולייצר יותר תהודה למותג שלכם.

אל תתחבאו – דאגו שתמונה שלכם תופיע באתר, בבלוג, וברשתות החברתיות. אתם זה המותג ומומלץ שהלקוחות יזהו אתכם כך.

רוצים להתחיל למתג את העסק שלכם? מוזמנים ליצור איתנו קשר

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *