מתי לשלוח ניוזלטר
,

שליחת מיילים שיווקיים (ניוזלטר) – איך ומתי

by

שתפו

שליחת מיילים שיווקיים (ניוזלטר) – איך ומתי (newsletter sending)

שליחת מיילים שיווקיים (ניוזלטר) הינו אחד הכלים החזקים לקידום מכירות ושווק במיוחד לעסקים קטנים.

המטרה הראשונית של העסק הינה שכמה שיותר לקוחות שקיבלו את המייל השיווקי, יפתחו אותו ויחשפו לתוכן השיווקי שבו ולאחר מכן יבצעו את הפעולה אותה רצינו שיעשו כגון רישום בטופס צור קשר, קריאת פוסט, הגעה לאתר מכירה, ביצוע הזמנה וכדומה.

קיימים פרמטרים רבים המשפיעים על אחוז פתיחת המייל מסך המיילים ששלחנו (open rate) כגון איכות רשימת התפוצה, עיתוי השליחה, כמות המיילים שסוננה ע"י ספאם ועוד.
שניים  מהגורמים המשפיעים ביותר על אחוז הפתיחה הינו כותרת המייל והאירוע בגינו נשלח המייל.

ריכזנו כמה רעיונות של מתי כדאי לשלוח מייל שיווקי ואיך כדאי לסגנן את הכותרת כך שתהיה חצופה ומסקרנת ותעורר את הנמען לפתוח את המייל ולקרוא את תוכנו.

  • "מתי פעם אחרונה אמרתם למישהו שאתם אוהבים אותו"  זו כותרת למייל שניתן להפיץ ביום האהבה בו נוכל לפרט את החיבה והאהבה שהעסק מרעיף על לקוחותיו ע"י פינוק נחמד שהוא מעניק לו. לדוגמא, ספא יכול להעניק עיסוי זוגי במחיר מיוחד.
  • "הנה עובדה שאנו בטוחים שלא ידעתם לפני כן" – זו כותרת למייל המכיל מאמר קטן או עובדה המעניינת את ציבור לקוחותיכם וע"י הפצתה אתם בעצם ממצבים את העסק ככזה ששולט בתחום ומפגין מקצועיות הנתפשת בצורה חיובית ע"י הצד השני. דוגמא טובה יכולה להיות למשל ספר כלבים המפיץ מאמר על תזונה נכונה לכלב המונעת נשירת שיער. אני בטוחה כי בעלי כלבים מאוד התעניינו בכך.
  • "יש לנו יום הולדת ואתם מרוויחים" – יום הולדת לעסק זו תמיד סיבה למסיבה. מומלץ לשלוח ללקוחות ולעוקבים הזמנה לחגוג אתכם עם הצעה מיוחדת.
  • "אנו עושים מסיבה מטורפת ואתם מוזמנים" – הזמנה לאירוע מכירות מיוחד של העסק בו ניתן לרכוש מוצרים/שירותים במחירים מיוחדים. מומלץ לצרף טופס דרכו ניתן להירשם לאירוע ולדעת כמה מלקוחותינו אישרו את ההזמנה.
  • "פשוט היינו חייבים לשתף את זה אתכם" – כותרת שיכולה להתאים לפוסט שאתם מפרסמים בבלוג, מוצר או שירות חדש שאתם מספקים, סרטון הכרות משעשע או כל תוכן שעשוי לעניין את הלקוחות שלכם.
  • "מה קרה כאשר דייזי ניסתה את השירות שאנו מספקים" – עדויות וחוויות של לקוחות שלנו הן כלי שיווקי חזק מכיוון שהן מספרות את הסיפור האמיתי של אנשים אמיתיים. אם אחד מהלקוחות של העסק עבר חוויה ייחודית, מומלץ לספר על כך על מנת לצבור את אמון של לקוחות פוטנציאליים אחרים.
  • "חדש על המדף" – כותרת המתאימה לפרסום מוצר או שרות חדש. תמיד נרצה למשוך את תשומת לב הלקוחות למוצרים או שירותים חדשים שעשויים לעניין אותם. לא לשכוח לצרף תמונות רלוונטיות.
  • "הדברים הכי טובים בחיים הם בחינם" – לעיתים לשם קידום מכירות, נרצה להעניק פריט במתנה לצרכנים. ניתן לצרף קופון או שובר הנחה המוגבל בזמן לניוזלטר עצמו. מטרת המתנה הינה בסופו של דבר להגדיל את המכירות, לכן נרצה להתנות את קבלת המתנה בקנייה מעל סכום כלשהו או בקניית מספר פריטים/שירותים.
  • "דיל של הרגע האחרון" – כותרת למקרים בהם נרצה לקדם מבצע או לפרסם מבצע שעומד להסתיים.
  • "מחקרים אחרונים מראים כי.." –  הזדמנות טובה להעשיר את הלקוחות בפיסת מידע ממחקר הלקוח מהתחום של העסק שלנו. הנקודה של מייל זה היא להראות לנמענים איך המוצר או השרות שלנו מציע פתרון לבעיה שאובחנה על ידי המחקר. יש להציג לעוקבים שלנו את זה שאנו מציעים שירות רלוונטי ובעל ערך.

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *