מדוע דף הנחיתה שלי לא ממריא? פוסט ראשון בסדרה
, ,

מדוע דף הנחיתה שלי לא ממריא? פוסט ראשון בסדרה

by

שתפו

מדוע דף הנחיתה שלי לא ממריא? פוסט ראשון בסדרה (landing page)

החלטתי לרשום סדרה של פוסטים על דפי נחיתה לאחר שאלות שעולות בנושא בפורומים וקבוצות למיניהן.
הפוסטים יכילו מידע מקיף על דפי נחיתה וידונו בנושא הבנייה, העיצוב, הכתיבה והפרסום שלהם.
אז בואו נתחיל:

מבוא

בכל ההגדרות של מהו דף נחיתה באינטרנט רשום "הדף הראשון שהגולש נוחת בו". ההגדרה סבבה, אבל האמת, לא לכולם היא אומרת הרבה.

אז הרשו לי לתת דוגמא קטנה שתמחיש מהו דף נחיתה ומה הוא אמור לעשות דרך אנלוגיה קצרה:

נאמר שאתם רוצים לרכוש Smartphone (מכשיר סלולרי) לעצמכם, אתם לא ממש יודעים איזה אבל פחות או יותר יודעים אילו תכונות עיקריות אתם מחפשים במכשיר.
אתם עוברים על פני חנות שמוכרת עשרות סוגי מכשירים ניידים כאשר במרכז החנות ישנו מעמד בולט ועליו מוצג Smartphone יפיפה ולידו שלט שרשום עליו:

"ה-smartphone ששבר את שיא המכירות בארה"ב, שיא הטכנולוגיה, שיא הנוחות, מסך ענק ומצלמה איכותית, עכשיו עם שנתיים אחריות במחיר חסר תקדים. גש ובקש עכשיו מהמוכר לראות את המכשיר בפעולה".

תשומת הלב שלכם ישר מופנית למכשיר, אתם מתעכבים וקוראים, זה קולע בול למה שאתם רוצים ועכשיו גם במחיר אטרקטיבי, בכלל חבל על הזמן. יתכן כי ישנם מכשירים אחרים שמתאימים לכם בחנות מבחינת מחיר ויכולות אך המיקום של המעמד עם המכשיר בחנות , פירוט כל היתרונות שלו, הצעה אטרקטיבית וקריאה ללכת למוכר ולצפות במכשיר בפעולה, עשו את שלהם.

זהו בדיוק התפקיד של דף נחיתה. גולשים מוצפים במידע כאשר הם גולשים באינטרנט, גם כאשר הם גולשים באתר של העסק שלכם. אין להם סבלנות והם מחפשים את מבוקשם. כאשר הם נתקלים במה שהם מחפשים, והמוצר או השירות מוצג להם באופן ממוקד בתוספת התועלות שלו עם הפניה לקבל הדגמה או מידע נוסף, זה עושה את שלו ומגדיל את הסיכוי לבצע מכירה או לפחות להשיג את פרטי הגולש על מנת לנסות להשיג מכירה עתידית.

אפשר להגיד שדף נחיתה עושה את מה שסוכני מכירות מנוסים עושים כבר שנים רבות בשטח וזה, פניה ללקוח פוטנציאלי, ניסיון מהיר להבין מה הוא מחפש, התאמת המוצר או השירות במחיר מתאים תוך הדגשת התועלות וביצוע המכירה או המשך התקשרות ע"י לקיחת פרטים. רק שבמקרה זה, דף הנחיתה זה סוכן המכירות, והתפאורה זה רשת האינטרנט. וכאשר מדברים על רשת האינטרנט, פוטנציאל המכירה הוא עצום.

אז אילו סוגים עיקריים של דפי נחיתה קיימים:

טרום רכישה (click through) – דף המכיל פרטים של מוצר או שירות, התועלות ללקוח בתוספת הצעה אטרקטיבית והפניה לאתר העסק לביצוע הרכישה.
כאשר הגולש מקיש על הכפתור בדף ומגיע לאתר האינטרנט דרכו הוא יכול לבצע את הרכישה, הוא כבר מגיע מוכן, עם כל האינפורמציה, עם נכונות גבוהה לביצוע הרכישה בייחוד אם בדף הנחיתה ניתן לו קופון או משהו דומה שמדרבן אותו.

איסוף לידים (lead capture) – דף שמטרתו לאסוף פרטי לקוח (בדרך כלל שם, טלפון וכתובת אימייל) על מנת לדוור לו בהמשך שירותים והצעות שעשויות לעניין אותו. בדרך כלל נהוג לדרבן את הלקוח להשאיר פרטים ע"י הצעת מתנה כגון ספר אלקטרוני, קופון, הנחה ועוד.

זה היה מבוא קצרצר, בפוסט הבא נצלול ונספר על אלמנטים חשובים בבניית דף נחיתה אפקטיבי.

בהצלחה

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *