איך לקדם דף נחיתה
, , ,

טכניקות לקידום דף נחיתה

by

שתפו

טכניקות לקידום דף נחיתה (landing page technics)

כל עסק חייב היום דף נחיתה. למה? כי זו אחת הדרכים האפקטיביות ביותר למכור, לקדם ולשווק את המוצר או השירות שלנו. דף נחיתה הוא ממוקד, מציג את הבעיה של הלקוח, הפתרון של העסק שלנו עבור בעיה זו, סיבות למה לגולש כדאי לבחור את הפתרון שלנו וכן הצעה מפתה (מתנה). הצעה זו מובילה את הגולש לפעולה שיכולה להיות רכישה של המוצר או השירות או לחלופין רישום לרשימת תפוצה דרכה העסק שלנו יוכל להמשיך להיות עם הגולש בקשר ולהמשיך לבנות אמון עם תקווה לרכישה עתידית.

למה צריך דף נחיתה אם יש לעסק אתר אינטרנט?

כי דף נחיתה הוא ממוקד בשירות או מוצר בודד, הוא מבהיר בצורה חדה לגולש למה כדאי לו לרכוש מאיתנו את השירות ואיך הפתרון שלנו פותר לו את הבעיה. לעומת זאת, אתר אינטרנט, כאזור שמכיל את כלל השירותים של העסק, הינו פחות אפקטיבי לגולש שמקדיש שניות ספורות לשהייה בו.

נו, אז יצרתם דף נחיתה מעוצב ואפקטיבי שאמור לקדם את המוצר או השירות שלכם, עכשיו השאלה, איך מפרסמים אותו לגולשים ולקוחות פוטנציאליים?

קידום ממומן בפייסבוק – כיום ניתן לייצר קמפיין אפקטיבי בפייסבוק שיכיל מודעות פרסום ממוקדות אשר בהקלקה עליהן, הגולש יגיע לדף הנחיתה. היתרונות הגדולים של דרך זו הן אפשרות ליצור קהל ממוקד מבחינת מאפיינים אליו נרצה להגיע, דוחות מתקדמים בפייסבוק דרכם ניתן לקבל תוצאות על מידת ההצלחה של הקמפיין (ניתן לקבל מידע על כמות המרות ע"י קוד פייסבוק שאנו שותלים בדף הנחיתה) וכן ניתן לייצר מספר גרסאות למודעה ולבדוק איזו גרסה עבדה הכי טוב עבורנו.

החיסרון הוא שפייסבוק מציגה את המודעה רק לפי מאפייני הלקוח ולאו דווקא לפי העיתוי בו הלקוח מחפש שירות או מוצר כמו שלנו. המודעה פשוט תופיע על ה-wall או במודעות הצד של פייסבוק.

פייסבוק רימרקטינג – זהו כלי מתקדם של פייסבוק שמאפשר ע"י שתילת קוד של פייסבוק באתר האינטרנט של העסק, להציג מודעות בפייסבוק של גולשים שביקרו באתר שלנו. למשל אם אתם מוכרים מוצר טיפוח לשיער, ניתן להציג מודעה של המוצר בפייסבוק, לגולש שביקר בדף המוצר הספציפי באתר האינטרנט של העסק. הכלי הינו רב עוצמה והוא מגדיל את הסיכויים למכירה בצורה משמעותית.

קידום ממומן בגוגל (גוגל אדוורדס) – גוגל אדוורדס הן המודעות הממומנות המופיעות בשלישייה הראשונה בראש עמוד החיפוש בגוגל וכן במודעות צד. היתרון הגדול הוא שהמודעה מופיעה לגולש שחיפש בגוגל שירות או מוצר שאנו מוכרים (לפי מילות חיפוש שאנו קובעים בקמפיין), כלומר העיתוי הוא מושלם.

קידום אורגני בגוגל – קידום אורגני מביא את דף הנחיתה שלנו למקומות מכובדים בגוגל בחיפוש אחר מילות מפתח אותן נרצה לקדם. קידום אורגני הינו תורה שלימה ומתבסס בעיקר על כתיבה של תוכן איכותי ומקורי ופרסומו, רלוונטיות התוכן, העדכניות שלו, לינקים המובילים אליו ועוד הרבה. כדאיות של קידום אורגני לדף נחיתה, תלוי היכן הוא נבנה והתקופה בה הוא הולך להיות רלוונטי. אם דף הנחיתה אינו חלק מאתר האינטרנט אלא נבנה במערכת חיצונית כגון viplus או לחלופין נבנה בוורדפרס אך יושב במערכת נפרדת (כלומר אינו חלק מהדומיין), לא בטוח כי כדאי להשקיע זמן וכסף בקידום אורגני, כי התהליך הינו ארוך עד שמגיעים לתוצאות טובות ולרוב, דף הנחיתה הינו זמני. במידה ודף הנחיתה הולך להיות רלוונטי לתקופה ארוכה או לחלופין הוא חלק מהדומיין (למשל אם כתובת אתר האינטרנט שלי היא www.domain.com אז דף הנחיתה יהיה ממוקם ב-landingpage.domain.com), אז בהחלט ניתן לשקול קידום אורגני.

גוגל רימרקטינג – מדובר בשירות המציג מודעות פרסום של העסק שלי למי שביקר באתר האינטרנט של העסק. ניתן להציג מודעה ממוקדת לדף בו ביקר הגולש, ובהקלקה עליה, להציג דף נחיתה עם מידע והצעה רלוונטית. מדובר בכלי מאוד אפקטיבי שמגדיל את אחוז ההמרות בצורה משמעותית.

אחר – ניתן לפרסם את דף הנחיתה באתרי פורומים, אתרי אינדקסים, כקישורים בכתבות או מאמרים מאמרים ועוד.

לסיכום, על מנת להשיג אפקטיביות מקסימלית לדף הנחיתה שלנו, מומלץ לשלב בין האסטרטגיות ולא לדבוק רק באחת וזאת על מנת לפנות לכמה סוגי קהלים, ובנוסף, אם לא הצלחנו להשיג את הלקוח בדרך פרסום אחת, ישנו סיכוי לא רע בכלל כי נצליח להשיגו בדרך פרסום אחרת, מכיוון שלכל לקוח ישנה את הדרך שלו בה הוא קונה שירותים ומוצרים.

בהצלחה.

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *