חנות קטנה ומטריפה - בפייסבוק
, , ,

חנות קטנה ומטריפה – בפייסבוק

by

שתפו

אחת הבעיות הנפוצות בכל עסק הינה מציאת מנועי צמיחה והגדלת הכנסה, זאת מכיוון שעם הזמן מנועי הצמיחה הקיימים נשחקים בעקבות כניסת מתחרים חדשים בתחום לשוק, פיתוחם של כלים אוטומטיים שמייתרים עבודה אנושית, שיתוף מידע באינטרנט ועוד.

אחד ממנועי הצמיחה המומלצים הינו מכירת שירותים ומוצרים ישירות דרך רשת האינטרנט והגדלת החשיפה של העסק.

עצרו!!

אנא אל תגידו אני קוסמטיקאית או תזונאי שעובד מהבית והנושא הזה אינו רלוונטי אלי.

ההיפך, הפוסט הזה נכתב במיוחד בשבילכם.

עד לא מזמן, הקמת חנות אינטרנטית סטנדרטית דרשה תשלום חודשי, רכישת דומיין וקידומו בגוגל על מנת שלקוחות פוטנציאליים יוכלו למצוא אותה ברשת.
בתקופה האחרונה ישנה אפשרות להקים חנות אינטרנטית דרך אפליקציה המקושרת לדף הפייסבוק וניתנת לצפייה גם באופן עצמאי כאתר נפרד ואף במכשיר נייד.
היתרונות הבולטים במבט ראשוני הינם שהחנות מקושרת לדף הפייסבוק ועל ידי כך נגישה בצורה קלה לכל מי שמגיע לדף העסקי שלנו. במתכונת הבסיסית, החנות לא עולה כסף כלל, אין עמלות, ההקמה הינה פשוטה ביותר וניתנת להיעשות באופן עצמאי, יש המון אפשרויות כגון קביעת גרסאות למוצרים (למשל אם מוצר מגיע בכמה גדלים או צבעים), צורות תשלום מגוונות, דוחות סטטיסטיים של כמות לקוחות ומכירות ועוד.

היתרונות המשמעותיים הינם מבחינה שיווקית ועסקית.

כל בעל עסק קטן יכול עתה למכור את שירותיו ומוצריו בחינם דרך האינטרנט ולהגדיל את חשיפתו והכנסתו.

דוגמאות:

  • קוסמטיקאית יכולה מעתה למכור מארזי מוצרי קוסמטיקה דרך החנות האינטרנטית בפייסבוק. הלקוח מדפדף בין המוצרים, משלם בעזרת כרטיס אשראי או PAYPAL (מובנה באפליקציה) ובוחר אם לאסוף את המוצר או לקבלו בדואר.
  • בעל עסק קטן המדפיס על חולצות יכול מעתה למכור חולצות מודפסות לפי דרישה דרך החנות האינטרנטית בפייסבוק. החשיפה הינה מעתה כלל ארצית וזאת ללא עלויות נוספות.
  • בעל חנות פיסית יכול להקים חנות אינטרנטית בפייסבוק ודרכה לבצע מכירה של מוצרי פרמיום שטרם הגיעו לחנות. לקוחות משלמים, משריינים לעצמם את המוצר ואוספים אותו לאחר הגעתו לחנות.
  • כל פרילאנס באשר הוא, אם הוא מאמן אישי, מאמן אופניים, מורה פרטי ומי לא, יכול למכור קופונים דרך החנות האינטרנטית בפייסבוק. לדוגמא, מאמן אופניים יכול למכור קופון של סדרת שיעורים ללימוד רכיבת שטח, תזונאית יכולה למכור קופונים של סדרת פגישות ייעוץ, יועצת הנקה יכולה למכור קופון של סדרת הדרכות ועוד.

מגוון הרעיונות להגדלת הכנסה לעסקים קטנים וזעירים דרך חנות אינטרנטית הינם אינסופיים, ומעתה, מכיוון שהדבר ניתן להיעשות בקלות, בחינם ובקישור מלא לדף הפייסבוק, זה ממש פספוס לא לקפוץ על ההזדמנות.

ישנן מגוון אפליקציות שמאפשר הקמת חנות בפייסבוק, אחת מהן היא של חברת Ecwid.

להלן לינק לאתר של החברה http://www.ecwid.com/facebook-app.html.

הדגמה לחנות נמצאת בלינק הבא http://www.ecwid.com/demo-frontend.html.

מספר הערות לסיום:

החנות תומכת באופן מלא בעברית ובעוד 40 שפות אחרות.
הקישור לדף הפייסבוק נעשה דרך הטאבים המוצגים בחלק העליון של דף הפייסבוק (בצמוד ל-טאב של אלבומי התמונות).
אמצעי תשלום הינו PAYPAL, לקוחות יכולים לשלם באשראי גם אם אין להם חשבון PAYPAL, קיימת עמלת סליקה.
הגרסה החינמית של החנות הינה עד 10 מוצרים (מספיקה בהחלט לעסק קטן).
שיהיה המון בהצלחה, ואל תשכחו להזמין אותנו לפתיחה 🙂

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *