תוספי CHROME שעושים לכם חיים קלים
,

תוספי CHROME שעושים לכם חיים קלים

by

שתפו

תוספי CHROME שעושים לכם חיים קלים (chrome-extensions)

מבחינתי כלי עבודה טוב הוא כלי שחוסך לי עבודה, זמין, עובד טוב על מרבית מערכות ההפעלה ואם הוא חינמי אז מה טוב.
היתרון בכלים שיוצגו במאמר, הוא שלא רק שהם מסייעים למעצב עצמו, אלא הם גם משרתים ומסייעים ללקוח שעובד מול המעצב/ת.

ColorPick Eyedropper

התוסף מאפשר לבחור כל נקודה במסך ובהקלקת עכבר, לקבל את הצבע של אותה נקודה בפורמטים שונים כגון HEX ,RGB ,HSL.
הפעלת התוסף מתבצעת ע"י הקלקה על האייקון שלו לאחר ההתקנה בחלק השמאלי העליון בדפדפן  ועמידה עם העבר על הנקודה אותה נרצה לדגום. נתוני הצבע ישר יופיעו על המסך. ניתן גם להקליק על העבר ולהעתיק את נתוני הצבע.
עבור לקוחות העובדים עם מעצבים, הכלי נהדר מכיוון שמאפשר להם להגדיר למעצב/ת אילו צבעים הם מעוניינים בכל חלק באתר שלהם בהתאם לעיצובים שראו באתרים אחרים ונתנו להם השראה.
להורדת התוסף https://goo.gl/sPT1DZ.

Chrome-Extensions

Whatfont

תוסף נהדר שמזהה בקלות בכל חלק באתר באיזה פונט (גופן) השתמשו וכן פרטים נוספים על הפונט כגון: משפחת הפונטים אליו הוא שייך, גודל, גובה שורה בטקסט ועוד.
ההפעלה של התוסף פשוטה: הקלקה על אייקון התוסף, עמידה עם הסמן על הטקסט המבוקש והקלקה.
מידע עבור פונטים באתר ניתן למצוא בקלות ע"י הסתכלות ב-CSS  דרך כלי האבחון של הדפדפן (inspect element), אך ללקוחות שפחות מתמצאים בפרטים הטכניים ורוצים להורות למעצב/ת להשתמש בפונט שראו באתר אחר, הכלי הינו שימושי ביותר.
להורדת התוסף https://goo.gl/bmO6O4.

Chrome-Extensions

Page ruler

כלי מעולה למעצבים ומפתחים שנותן מידע לגבי מיקום האלמנט במסך בפיקסלים וכן מספק מידע על ממדי האלמנט עצמו, גם כן בפיקסלים.
בדוגמא שלפנינו, סימנתי אלמנט כפתור במסך, וקיבלתי מידע לגבי הרוחב שלו (width), הגובה שלו (height) וכן מידע לגבי מיקומי במסך (top, bottom ,right, left).
הכלי שימושי ביותר עבור מעצבים ומפתחים לגבי בניה של אתר אינטרנט על בסיס PSD, בחירת מיקום אבסולוטי של אלמנטים במסך, קביעת break-points בתכנון עיצוב רספונסיבי למכשירים ניידים, קביעת גדלים של אלמנטים במסך ועוד.
הכלי גם שימושי ביותר למי שעובד מול מעצבים גרפיים ומפתחים (לקוחות, אנשי שיווק, מאפיינים), מכיוון שמאפשר להם להנחות את אנשי המקצוע באופן מדויק לגבי מיקום וגודל של רכיבים במסך, למשל בסבב התיקונים.
להורדת התוסף https://goo.gl/y85s7H.

Chrome-Extensions

awesome-screenshot

כלי נהדר ללכידת מסך. מאפשר לצלם את המסך עליו אנו נמצאים או חלק ממנו, ולאחר מכן לערוך את החלק המצולם ע"י הוספת מלל, חצים או כל דבר שנרצה ע"י סרגל העריכה בחלק העליון של המסך.
בשלב העריכה ניתן גם לבצע טשטוש של חלקים מהתמונה, פונקציה שיש לה דרישה גבוהה לכל מי שרוצה להעלות למשל תמונות של ילדים לרשת ונדרש לטשטוש פנים על פי דרישת החוק. ניתן לבצע שמירה של הקובץ בפורמט png או jpg (נדרש לשינוי בהגדרות).
להורדת התוסף https://goo.gl/2il00S.

Chrome-Extensions

Chrome-Extensions

בהצלחה, דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *