כתיבת בלוג
, , , ,

10 סיבות טובות לכתוב בלוג כחלק ממיתוג

by

שתפו

10 סיבות טובות לכתוב בלוג כחלק ממיתוג (blog writing)

כתיבת בלוג כבר מזמן לא רק עניין של תיעוד, הבעת דעה או פריקיות כזו או אחרת.

כתיבת בלוג הינה פעולה הכרחית המובילה לתודעה, מיצוב ומיתוג העסק, בייחוד אם מדובר בעסקים קטנים.
ישנן דוגמאות בולטות בארץ ובעולם של אנשים שהחלו דרכם בכתיבת בלוג מקצועי ומשם הדבר הוביל לעסק משגשג.

דוגמא מעניינת הינה:

בחור בשם gary vaynerchuk (במקור שמו גנאדי), בחור צעיר ממוצא רוסי  שמשפחתו הגיע לארצות הברית בשנות השבעים המוקדמות. לאביו הייתה חנות קטנה למכירת משקאות אלכוהוליים. הוא נהג לעבוד בחנות של אביו בצעירותו ובשנות העשרים החליט להתחיל לשווק את מוצרי החנות דרך האינטרנט בעזרת בלוג וידאו. הוא העלה פוסטים וקטעי וידאו בהם המליץ על משקאות כאלו ואחרים במקביל לשיטוטים אינסופיים בפורומים בהם ענה לשאלות בנושא.
הוא ספג ביקורות קשות ממתחרים ואנשי אקדמיה. התוצאה היא שהיום הוא מגלגל מחזור של 50 מיליון דולר ונחשב כגורו בנושא שיווק ברשתות חברתיות (ממליצה בחום על קריאת ספריו).

אז למה באמת כדאי לבעלי עסק לכתוב בלוג:

פרסום – פעם פרסום היה נחלתם של בעלי הון בלבד. פרסום במדיות כמו דפוס, טלוויזיה, רדיו ושלטי חוצות היה מחוץ לידם של עסקים זעירים וקטנים ולרוב הפרסום של עסקים אלו היה מפה לאוזן. היום לעסקים אלו יש אלטרנטיבה. הם יכולים להפיץ את הידע המקצועי שלהם דרך כתיבת בלוגים, לצבור קוראים שהופכים לעוקבים, ללקוחות פוטנציאליים ולבסוף חלקם גם ללקוחות בפועל. כל זאת בתנאי שהחומר הכתוב הינו בעל ערך לקורא, אינו מועתק או משוכפל.

מיצוב – כתיבת חומר מקצועי ברמה גבוהה בצורה שיווקית, מעניינת ותדירה, ממצבת את הכותב כמומחה בתחומו מה שבסופו של דבר יתרום למיתוג העסק.

משיכת אנשים לאתר – אם ישנו אתר לבית העסק, הבלוג יהווה כאחד הדפים באתר או לחילופין יקושר לאתר העסק. לקוחות פוטנציאליים שיקראו את החומר המעניין בבלוג יופנו ממנו לאתר העסק, וזה משהו שאנו מאוד רוצים כבעלי עסק. הדבר מקביל ללקוח הנכנס לחנות. הפוטנציאל למכירה גדל ברגע שלקוח חשוף לשירותיו ומוצריו של בעל העסק.

יצירת קהל – חומר קריאה מעניין מושך קוראים, ברגע שהחומר מספיק מעניין קוראים אלו משתפים קוראים אחרים, ישנם גם כאלו הנרשמים לניוזלטר של הבלוג על מנת לקבל עדכונים שוטפים. קהל קוראים זה הינו איכותי מאוד עבור העסק, מכיוון שידוע לנו כי הוא מתעניין בתחום העסק שלנו, לכן נצפה להיענות גבוהה יחסית ממנו במידה ונפיץ לו מבצעים, קופונים, שירותים חדשים מבית העסק וכדומה.

שיפור תוצאות במנועי חיפוש – בתקופה האחרונה גוגל מבצעת שינויים רבים באלגוריתם החיפוש, אך ישנם כללים שמהווים עמודי תווך בנושא קידום. אחד מהם הוא רלוונטיות התוכן. אתרים בהם ישנו תוכן מקורי, המתעדכן בתדירות גבוהה ושמושך הרבה קוראים שגם משתפים אותו ומבצעים קישורים אליו מאתרים אחרים, מקודמים יותר מאתרים שאינם כאלו. במידה והבלוג שלנו מקודם וישנה בו הפניה לאתר העסק, התוצאה הישירה הינו הגדלת התנועה לאתר העסק.

מעורבות קוראים – אחת התכונות הכי עוצמתיות של בלוג הינו דו-שיח המתאפשר בין הכותב לקוראים בנושא פוסטים שנכתבו. דוח שיח שכזה משפר את ההכרות של הכותב עם הקוראים מה שמאפשר לכותב להבין טוב יותר מה הלקוחות חושבים ורוצים. מידע כזה הינו קריטי ומאפשר לבעל העסק לשפר את השירות ולהתאימו לרצון הלקוחות.

שיתופי פעולה – הגדלת חשיפה ברשת מגדילה את תשומת הלב של בעלי עסקים אחרים כלפי העסק שלכם ובהמשך עשויה להוביל לשיתופי פעולה פוריים שיכולים להועיל לשני הצדדים.

עזרה לאנשים אחרים – מיצוב הכותב כמומחה מוביל לכך שקוראים מתחיל להיעזר בו בשאלות מקצועיות בתחומו. העזרה הזו תוביל למצבים שכאשר קוראים אלו ירצו לרכוש שירות או מוצר שהינו בתחומו של בעל העסק הכותב, ישנה סבירות גבוהה שיפנו לאותו אדם שעזר להם בתחילה.

לעשות כסף – בלוגים רבים עושים כסף מפרסום בבלוג.
איך זה עובד? כאשר ישנה תנועה גבוהה של גולשים באתר ישנן חברות שירצו לפרסם בבלוג עקב חשיפה פוטנציאלית גבוהה. לחילופין ניתן להשכיר לגוגל שטחי פרסום בבלוג בהם יפרסם מוצרים בתחומים שאנו נאשר. לרוב, מודל ההכנסות במקרים אלו הינו תשלום לפי קליק. ישנן גם תכניות פרסום בהן הבלוג מאחסן קישורים של מוצרים שניתן לקנותם בחנויות אינטרנטיות אחרות (כגון אמזון). במקרים אלו מתקבלת עמלה אחוזית במידה ולקוח רכש את המוצר לאחר הקלקה על הלינק בבלוג.

כולם עושים את זה – אם כולם עושים את זה ואתם לא, אז אתם צעד אחד מאחור.

אז תתחילו לכתוב!

דייזי עיצוב גרפי www.daisydesign.co.il

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *